»Prodajalke zakona v praksi ne izvajajo pravilno in mlade redko vprašajo po osebnem dokumentu, velikokrat pa tudi v primeru pregleda osebnega dokumenta alkoholno pijačo ali tobačni izdelek še vedno prodajo.«
»Preveč mladih uporablja elektronske cigarete, zato smo se odločili ukrepati.«
»Do alkohola prelahko dostopajo. Obstoječe ozaveščanje mladih glede škodljivosti rabe alkohola je pomanjkljivo oziroma nima želenega učinka. Starši lahko pomembno vplivajo na mladostnikov odnos do alkohola. Pri mladih se razvijajo življenjske navade, kot so na primer kajenje, raba alkohola ali konoplje, v obdobju odraslosti pa se težko spremenijo.«
»Osebno menim, da je ničvreden, tako kot tudi mislim, da ni zdravo kaditi cigaret.«
»Prav glede vožnje pod vplivom alkohola mladi pogosteje izberejo varnejše alternative.«
»Ob tem je treba poudariti, da so v večini primerov, ko so bile ugotovljene kršitve, prodajalci od osebe, ki je kupovala tobačne izdelke, zahtevali osebni dokument, vendar pa so napačno izračunali starost in tobačni izdelek prodali mladoletni osebi.«
»Natančno sem prebral oba dokumenta, tako tega, ki so ga pripravili mladi, kot dokument GZS-ja.«
»Sami pokažite potrdilo in dokument na vstopni točki. Osebni dokument je le sredstvo za preverjanje pristnosti potrdila.«
»Med slovenskimi mladostniki v zadnjih letih sicer opažamo upad pitja alkoholnih pijač, a v pitju alkohola še vedno presegamo mednarodna povprečja.«
»Zvečer ne gledamo v telefone, ne pijemo tekočine pred spanjem, ne uživamo alkohola in cigaret, se zadržujemo na sončni svetlobi podnevi, telovadimo čez dan in ne ležimo v postelji, kadar ne spimo.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju